Все, що ви хотіли знати про поршні (частина перша)

Все, що ви хотіли знати про поршні (частина перша)

Все, що ви коли-небудь хотіли знати про сучасні поршні (і, можливо, про деякі речі, які ви не знали)

Потужність та ефективність сучасного автомобіля за останні кілька десятків років значно зросли. Але якщо ви хочете дізнатися про повну історію розвитку двигуна внутрішнього згоряння, вам необхідно ретельно вивчити його головну частину - автомобільний поршень.

Цей елемент будь-якого ДВС працює буквально в "вогненному пеклі". При повністю відкритій дросельній заслінці і 6000 об/хв поршень бензинового двигуна кожні 0,02 секунди піддається впливу сили майже 10 тонн, оскільки «вибухи», що повторюються, при робочому циклі нагрівають метал до температури більше 300° Цельсія.

У наші дні умови роботи поршнекомплекту стають ще жорсткішими, а експлуатація відбувається в гранично інтенсивному режимі. У міру того, як автовиробники прагнуть підвищення ефективності, виробники поршнів готуються до найближчого майбутнього, в якому найпотужніші безнаддувні бензинові двигуни виробляють 175 кінських сил на літр порівняно зі 130 сьогодні.

З турбонаддувом та збільшеною потужністю виникають ще жорсткіші умови. За останнє десятиліття робочі температури поршнів піднялися на 50-60 градусів, а піковий тиск у циліндрах збільшився у півтора рази.

Головний елемент двигуна

Поршень це невід'ємна частина історії будь-якого двигуна. Його конструкція може багато розповісти про кількість клапанів і тип впорскування паливної суміші в циліндр. При цьому саме від поршня багато в чому залежить майбутнє автомобільної галузі.

Прагнучи підвищити економію палива та знизити рівень викидів, автовиробники вимагають легших поршнів з меншим коефіцієнтом тертя, здатних витримувати жорсткіші умови експлуатації. Саме ці три проблеми займають усі робочі дні постачальників поршнів:

довговічність,

мінімізація тертя,

вага

Варто зазначити, що поршнева група загалом і поршні зокрема «просувають» розвиток бензинових двигунів шляхом, прокладеним дизелями 15 років тому. Щоб компенсувати 50-відсоткове збільшення пікового тиску в циліндрі, деякі алюмінієві поршні мають залізну або сталеву вставку для підтримки верхнього кільця.

Найгарячішим бензиновим двигунам незабаром буде потрібно охолодний канал або закритий канал на нижній стороні головки, який більш ефективно відводить тепло, ніж сучасний метод простого розпилення масла на нижню частину поршня.

Сквіртери вистрілюють маслом у невеликий отвір у нижній частині поршня, що живить галерею. Проте цю, начебто, просту технологію нелегко відтворити практично. Створення порожнистого каналу означає вилив поршня у вигляді двох частин і їх з'єднання за допомогою тертя або лазерного зварювання.


15.03.2021 15:50:15
0
886

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!